Ročník 2012

Do 2. ročníku soutěže Lidskoprávní diplomka se přihlásilo 18 studentů z 8 univerzitních fakult.

Stejně jako loni převzala záštitu nad soutěží o nejlepší závěrečnou studentskou práci věnovanou problematice lidských práv emeritní místopředsedkyně Ústavního soudu a senátorka Eliška Wagnerová, která se slavnostního vyhlášení osobně zúčastnila. Z osmnácti přihlášených prací z oborů práva, sociálních i přírodních věd byla oceněna trojice autorů.

Věcné ceny za první místo v podobě elektronické čtečky knih, ručně vyráběného diáře a výběrové láhve vína převzal Tomasz Heczko z Právnické fakulty Masarykovy univerzity za práci „Omezení svobody projevu na Internetu z důvodu ochrany autorských práv“.

Jako druhý se umístil Michal Hájek (MU Brno) s prací „Lidskoprávní dopady medializace trestních případů“. A oceněna byla také práce Anny Smutné (UK Praha) s názvem „Princip non-refoulement v mezinárodním právu a právu Evropské unie: srovnání“. Klíčovými kritérii, jimž hodnocení podléhalo, byly především inovativní přístup a praktický přesah práce.

Slavnostní večer u příležitosti vyhlášení vítězů se konal 13. prosince 2012 v restauraci Sunset. Součástí programu bylo také ocenění účastníků naší další soutěže – Lidskoprávního moot courtu.

Fotogalerie ze slavnostního vyhlášení vítězů 2. ročníku soutěže: