Ročník 2013

Lidskoprávní diplomka 2013Do 3. ročníku soutěže Lidskoprávní diplomka se přihlásilo 17 studentů ze 7 univerzitních fakult.

Stejně jako v předchozích ročnících i letos převzala záštitu nad soutěží o nejlepší závěrečnou studentskou práci věnovanou problematice lidských práv paní senátorka Eliška Wagnerová, která se slavnostního vyhlášení osobně zúčastnila. Ze sedmnácti přihlášených prací z oborů práva, sociálních i přírodních věd byla oceněna trojice autorů.

Věcné ceny za první místo v podobě elektronické čtečky knih a bannerové tašky převzala Veronika Hermanová z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity za bakalářskou práci „Vliv UN Guiding Principles on Business and Human Rights na chování obchodních společností“.

Jako druhá se umístila Kateřina Peňázová (MU Brno) s diplomovou prací „Neslyšící v ČR a Úmluva OSN o právech osob se zdravotním postižením“. A oceněna byla také diplomová práce Martina Bobáka (MU Brno) s názvem „The Horizontal Effect of the Right to a Healthy Environment“. Klíčovými kritérii, jimž hodnocení podléhalo, byly především inovativní přístup a praktický přesah práce.

Slavnostní večer u příležitosti vyhlášení vítězů se konal 13. prosince 2013 v galerii kavárny Trojka v Brně. atmosféru dokreslili dva zaměstnanci Ligy, Petr Jeřábek vystavoval své obrazy a Marek Zemský řídil degustaci vína z rodinného vinařství Zemský.

Fotogalerie