Ve dnech 7. – 8. dubna se v norském Oslu potkají akademičtí pracovníci, zaměstnanci Rady Evropy, zástupce států a evropské nevládní organizace, aby diskutovali na konferenci věnované budoucnosti Evropského soudu pro lidská práva. Při této příležitosti se Liga připojila k prohlášení nevládních organizací z východní a střední Evropy, ve kterém vyslovují obavy o další fungování ESLP. Vyzýváme účastníky konference, aby se nečinili kroky, které by mohli zhoršit postavení našeho nejefektivnějšího mechanismu ochrany lidských práv.
Podpořte naši práci:
Aktuality:
- Jednání s premiérem nepřineslo konstruktivní řešení. Liga lidských práv požaduje zachování současného systému Úřadu vlády
- #TřiNávštěvyDoma: Spravedlivý přístup porodních asistentek do systému veřejného zdravotního pojištění
- Rodička odsouzená za porod doma se obrátí na Ústavní soud
- Liberties: Zpráva o právním státu 2026
- OSN vyzývá Českou republiku k ochraně rodiček: prevence porodnického násilí, respekt k informovanému souhlasu a dostupná péče porodních asistentek