Získání kopie zdravotnické dokumentace

Pokud vláda odsouhlasí, aby sterilizované ženy dostaly odškodnění, budete muset dokázat, jakým způsobem u vás sterilizace proběhla. K tomu budete potřebovat zdravotnickou dokumentaci a všechny materiály, které se sterilizace týkají (kromě zdravotnických záznamů se jedná zejména o informovaný souhlas a zápis, zápis z jednání tzv. sterilizační komise, případně žádost o sterilizaci).

Nemocnice po jisté době musí zdravotnickou dokumentaci skartovat, proto doporučujeme, zajistěte si dokumentaci již nyní.

 

Návod, jak tyto dokumenty získat:

  • Zavolejte nebo napište do nemocnice a požádejte je o kopii své zdravotnické dokumentace.
  • Nemocnice vám ji musí poskytnout. Někde vyžadují zaplacení poplatku. Můžete také požádat, ať vám pošlou dokumentaci poštou, v takovém případě budete muset doložit svou totožnost kopií občanského průkazu, abyste prokázala, že jste to skutečně vy, kdo o kopii dokumentace žádá.
  • Pokud byste chtěla získat dokumentaci zdarma, domluvte si v nemocnici schůzku a oni vám dokumentaci ukáží. Zde si můžete udělat fotografie vlastním foťákem. Tato varianta je rychlá a nic nestojí. Jen je třeba dávat pozor na kvalitu pořízených fotek, tedy fotit tak, aby dokumenty byly čitelné.
  • Zdravotnické dokumentace se v nemocnicích po určité době skartují, je tedy možné, že již vaše nebude dostupná.

 

Nebudete-li si vědět rady, kontaktujte nás:

 

Elena Gorolová

Elena Gorolová

tel.: 775 761 194

e-mail: elena.gorolova@seznam.cz

 

nebo

Blanka Hrdličková

v pondělí a středu vždy mezi 14 a 17 hodinou

tel.: 257 221 141 nebo 777 220 503

e-mail: blanka.hrdlickova@helcom.cz