Dobrovolnictví a stáže

Zajímá tě ochrana základních práv zranitelných osob? Pokud ano, máme pro tebe zajímavou příležitost – podílet se na pozitivních systémových změnách v různých lidskoprávních oblastech.

 

U nás si můžeš vybrat, jestli se budeš věnovat jednomu konkrétnímu tématu, nebo chceš prozkoumat více oblastí. Ligové tématické menu je následující:

  • ochrana práv pacientů – obecně (jde nejčastěji o podezření na zanedbání zdravotní péče nebo například právo dítěte na nepřetržitou přítomnost zákonného zástupce)
  • ochrana práv psychiatrických pacientů (nejčastěji práva pacientů v souvislosti s jejich nedobrovolnou hospitalizací, příp. s omezením svéprávnosti)
  • ochrana práv protiprávně sterilizovaných žen
  • ochrana práv rodiček
  • neprávnická pomoc s PR a fundraisingem, projektem Už dost! nebo s organizací ligových akcí 

 

Výše uvedeným oblastem se věnujeme intenzivněji, než jiným, nicméně řešíme i porušování základních práv v oblasti sociálněprávní ochrany dětí, práva dětí na vzdělání, příp. v oblasti trestního práva.

V rámci své dobrovolnické činnosti se budeš podílet na chodu naší právní poradny, komunikaci s klienty, tvorbě praktických manuálů a příruček, zpracování vzorů různých právních dokumentů a podání, odborné rešerše apod.

Požadujeme fyzickou přítomnost dobrovolníků jeden den v týdnu v naší kanceláři v Brně. 

Dobrovolnictvím v naší organizaci si můžeš splnit část své (povinné) praxe.

 

Pokud tě nabídka zaujala, pošli nám na e-mail jana.repova@llp.cz svůj strukturovaný životopis a pár řádků o tom, proč by ses chtěl/a stát naším dobrovolníkem / dobrovolnicí. My ti obratem pošleme jeden dotaz z naší poradny, na který zpracuješ krátkou (ale praktickou) odpověď, max. na půl normostrany. Následně si domluvíme schůzku, na které dostaneš zpětnou vazbu ke zpracované odpovědi a domluvíme se na dalších podrobnostech.

Budeme se těšit na spolupráci!