Podpořte právní zastupování našich aktuálních případů

Pro svou dceru s lehkým mentálním postižením chtěla asistenta, na kterého máze zákona nárok. Nakonec čelí absurdnímu návrhu OSPODu na soud ma zahájení řízení nařízení výchovného opatření pro údajně špatnou komunikaci se školou.

Pomozte nám zabránit odebrání dítěte a změnit tuto praxi OSPOD, kdy jsou rodiče nezákonným způsobem zastrašováni, místo toho, aby jim byla poskytnuta podpora. Děkujeme!

Paní Valentovou personál nemocnice v Neratovicích neumožnil porodit přirozeně ve zvolené poloze, ale namísto toho ji držel násilím v poloze na zádech a provedl jí navzdory jejímu nesouhlasu nástřih hráze. Lékařka přestřihla ihned pupeční šňůru bez dotepání, i když si to rodiče nepřáli.

Podpořte právní zastupování paní Valentové, která musí uhradit čtvrtmilionové náklady soudního řízení, a  tím i boj za uznání práv rodících žen v Česku. Děkujeme vám! 

Zastupujeme paní Růženu Rýdlovou, jejíž muž Otakar zemřel pár dní po hospitalizaci v Psychiatrické nemocnici Brno. Podali jsme ústavní stížnost z důvodu nedostatečného vyšetření jeho úmrtí policií, která se nezabývala tvrzenými pochybeními v péči na straně nemocnice.  Po jejím zamítnutí jsme podali stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva.

Podpořte snahu paní Rýdlové, která nepožaduje žádnou finanční kompenzaci, ale usiluje o účinné vyšetření manželovy smrti. Děkujeme!