Žena v podnapilém stavu byla policisty zajištěna a převezena na policejní služebnu, kde po jejím umístění do policejní cely byla za své vulgární chování vůči policistům potrestána připoutáním v cele ponižujícím a nedůstojným způsobem. Právníci Ligy lidských práv zastupovali poškozenou v trestním řízení vedeném proti policistům.

Čtyřicetiletá žena byla dne 9. 2. eskortována na policejní služebnu poté, co se v místě svého bydliště dopouštěla výtržností (zejména kopala do dveří výtahu, které tím poškozovala). Na služebně byla poté umístěna do policejní cely. Zadržená v cele opakovaně kopala do mříží, neustále vulgárně pokřikovala na policisty a dožadovala se právního zástupce.

Po nějaké době k ní přistoupili tři policisté a připoutali ji k mříži policejní cely takovým způsobem, že ji dvěma kusy pout připoutali vtažené a rozpažené ruce nad hlavou a za zády k mříži tak, aby nemohla dát své ruce dolů a v takové výšce nad podlahou, že na ni žena nemohla pořádně dosáhnout nohama a  musela se proto s roztaženýma nohama postavit na postele nacházející se u protilehlých stran cely. Připoutání zadržené trvalo přibližně 11 minut. V důsledku tohoto připoutání byly ženě způsobeny oděrky na zápěstích.

Vůči třem policistům bylo zahájeno trestní stíhání pro spáchání trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby.

O případu informovala i média kupříkladu zde